Menu

http://www.sluban.sk/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.uvod.pozadie_forcegk-is-98.jpglink
http://www.sluban.sk/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.uvod.pozadie_pinkgk-is-98.jpglink
http://www.sluban.sk/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.uvod.pozadie_firegk-is-98.jpglink
« »
Cart

Detské stavebnice SLUBAN objednávky nám napíšte na: info@sluban.sk , alebo volajte: 0944 441 013

Stavebnice SLUBAN sú veľmi bohaté,rozmanité s pestrými farbami. Pri ich zostavovaní  sa dieťa učí rozvíjať svoje logické myslenie a jemnú motoriku.

Detské stavebnice SLUBAN sú výrazne lacnejšie ako ostatné detské stavebnice. Stavebnice sú v ponuke už od 1,59 eur do 49,99 eur. Hračky sú plne kompatibilné so stavebnicami LEGO. Kompletnú ponuku stavebníc SLUBAN nájdete v našom katalógu.

Stavebnice importujeme z Holandska priamo od spoločnosti Sluban Europe BV, ktorá je jediným autorizovaným dovozcom stavebníc SLUBAN do Európy a disponuje vlastnými skladmi o rozlohe až 3 500m2.  Dúfame, že budete rovnako milo prekvapení ako my. Už aj krabice či plastové boxy, v ktorých sú stavebnice dodávané, sú naozaj prekrásne a rozžiaria šťastím očká každého dieťaťa. Väčšinou sú na nich zobrazené aj ďalšie dve varianty, ako je možné stavebnice poskladať. Inštrukcie k zostaveniu sú však len na hlavné možnosti.Pri zostavovaní ďalších variant sa dieťa učí rozvíjať svoje logické myslenie a jemnú motoriku. Vláčiky sú na elektrický pohon a mnoho stavebníc obsahuje komponenty, ktoré svietia či vydávajú zvuk. 

A kto vlastne vynašiel malé detské skladacie kocky ?  Slávne kocky nevymyslela dánska spoločnosti LEGO Group, ako sa mnohí domnievajú.  Prvé plastové kocky vynašiel a už v roku 1940 v Európe patentoval britský detský psychológ Hilary "Harry" Fisher Page (1904 - 1957). Tieto tzv "samoistiace kocky" boli vyrábané firmou Kiddicraft, ktorú Hilary Page založil v roku 1932.  V roku 1949 potom Ole Kirk Christiansen a jeho syn Godtfred Kirk Christiansen dostali vzorku týchto kociek od britského dodávateľa vstrekovacích strojov na výrobu plastových dielov a začali vyrábať podobné kocky, klasické LEGO. Neskôr vstúpili na trh aj iní výrobcovia, vrátane Sluban,Mega Bloks, Cobi.